Výlety po Česku     Výlety po Česku
Přístupy na stránku
Výlety

Z Měchenic do Radotína

Vydáno: 1.11.2007   (12167 přečtení)

Cca 20ti kilometrová trasa vhodná pro terénní kočárky, kola i pěší.

Z Měchenic do Radotína

Vlakem z Hlavního nádraží dojedete do Měchenic. Pak se vydáte po modré značce směrem na Všenory. Když se ze začátku neleknete prudšího stoupání, které není moc dlouhé, tak Vás čeká pohodová cesta krásnou krajinou.
Krátce po překonaném stoupání uvidíte po 2,5 km ve vsi Trnová ohradu plnou koní, kteří se rádi nechají pohladit nebo nakrmit jablky. Pěkná atrakce pro děti.
Stále po modré značce dojdete do lesa a pak následuje klesání dolů k tajemnému jezírku, kde se dá krátce zapiknikovat a pak krátké mírné stoupání. Pak už jdete skoro celou cestu jen s kopce a po rovině. Prudké stoupání už nebude.
Kolem Jíloviště dojdete lesní cestou na louku, na které se volně pasou bílé krávy, pozor na býka - hlídá. Dojdete do Všenor, kde se po cca 8km dá cesta ukončit a nastoupit na vlak.
Kdo si troufá dál, tak od nádraží směrem ku Praze, kus po silnici, přes Horní Mokropsy, kde je další ohrada s koňmi. Přes železniční most se dostanete do Dolních Mokropes. Pak budete pokračovat stále poblíž Berounky až do Černošic k tamnímu nádraží. Tam se dá cesta opět ukončit. Naproti nádraží je cukrárna.
Pokud se rozhodnete jít dál, tak sejdete k řece, kde se dají krmit kachny a vydáte se směrem na Radotín. Cesta podél řeky je příjemná, snad jen trochu moc obsypaná cyklisty.
Z Radotína jedou autobusy na Smíchovské nádraží nebo vlak na Hlavní nádraží. Pokud vydržíte až sem, tak jste zvládli nepříliš náročnou trasu o délce cca 20 km.
Cesta je vhodná pro terénní kočárky, ale dá se absolvovat i s krosnou, šátkem či jiným nosítkem nebo na kolech. Cestou je mnoho příležitostí, kde můžete Vaše neposedná batolata nechat proběhnout. Potkáte spoustu zvířat, na která v Praze nenarazíte a na vlastní oči uzříte, že krávy nejsou fialové, jak propaguje jedna nejmenovaná firma.:-)

Z Měchenic do Radotína


Autor:Katka


Vložit komentář
Komentář bude zobrazen až po schválení administrátorem
Váš email:
Vaše jméno:
Titulek:
Text:

Ochrana proti spamu:

Napište kolik je jedna plus jedna     


Web je provozován na redakčním systému DSRS.
Vyhledávání
Katalog náhodný výběr
Vademecum zdraví
Informační portál specializovaný na zdravotní problémy, možnosti léčby, prevenci, lázeňství a zdravou výživu.